آموزش کارشناسی خودرو بصورت کاملا تخصصی 

اموزش کارشناسی خودرو

 

با افزایش تعداد خودروها و توسعه تکنولوژی ساخت آنها نیاز به نیروی انسانی متخصص را نسبت به گذشته دوچندان کرده است.افرادی که بتوانند شناخت خوبی از خودروها،ویژگی ها ونقاط ضعف و قوت آنها داشته باشند و به خوبی خودرو را آنالیز کنند یقینا می توانند کمک خوبی به شما در خرید خودرو نمایند.آموزش کارشناسی خودرو بصورت تخصصی به افراد دارای دانش فنی در زمینه خودرو باعث می شود این نیاز مرتفع گردد.

تجارب کارشناسی خودرو های ما نشان می دهد درصدی از خودروها به هنگام فروش کیلومترشان دست کاری شده است.بسیار بوده اند مواردی که خودروی کارکرده را بعنوان صفر کیلومتر برای فروش گذاشته اند.

خودروهای چپی یا دوررنگی که بعنوان بی رنگ یا یک لکه رنگ آگهی می شوند.خودروهایی که روغن سوزی دارند،گیربکسشان معیوب است و صدها ایراد دیگر!!

حال در این بازار خرید وفروشی آیا می شود بدون کمک یک کارشناس خودرو فقط به حرفهای فروشنده اعتماد کرد؟آیا می توان هر شخصی که کمی از خودرو اطلاعات دارد را با یک کارشناس دوره دیده و متخصص یکسان دانست؟خرید خودرو بدون استفاده از کارشناسی خودرو چه ریسک هایی را می تواند در بر داشته باشد؟

کارآزموده با آموزش کارشناسی خودرو به کارشناسان خود،تمام موارد بدنه و فنی خودرو را بصورت تخصصی آموزش می دهد.هر کارشناس با دانشی که دارد و بهره گیری از دستگاه های دقیقی که برای کارشناسی وجود دارد می تواند خودرو را بدون خطا آنالیز کند.

در صورتیکه شما نیز دانش فنی در زمینه مکانیک خودرو دارید و برای آموزش کارشناسی خودرو داوطلب هستید می توانید در دوره های آموزشی ما شرکت کنید.

دوره های آموزشی کارآزموده بصورت عملی می باشد و پس از پایان دوره دانش آموخته می تواند از دانش خود در راستای خوداشتغالی ، درآمد زایی و خدمت به جامعه استفاده نماید.همچنین این تضمین را به فن آموزان می دهیم که برایشان اشتغال در شرکت کارشناسی کارآزموده ایجاد نماییم.

⌈ جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید › ۲۸۴۲۸۴۶۰-۰۲۱

پیش نیازهای آموزش کارشناسی خودرو

برای آموختن هر کاری به صورت حرفه ای نیاز است که در آن رشته ی کاری دانش آموخته گردیده باشید.شناخت مبانی و اصول هر حرفه ای می تواند شما را برای حرفه ای شدن آماده کند.در زمینه کارشناسی خودرو نیز بدون شناخت اصولی از خودرو نمی توان وارد این حرفه شد.

توصیه ما این است که داوطلبان ابتدا مبانی مکانیک خودرو را بیاموزند زیرا کارشناسی خودرو به صورت کامل نیاز به مهارت خاصی دارد.در فرآیند کارشناسی یک خودرو علاوه بر بدنه ، فنی خودرو نیز تست می شود.همانطور که می دانید بخش فنی خودرو پیچیده است و شناخت ایرادات کار پیش پا افتاده ای نیست.

منابع خوبی برای آموختن مبانی مکانیک خودرو وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به دوره های مکانیک خودرو سازمان فنی و حرفه ای اشاره کرد.توصیه می گردد در دوره های تعمیرات موتور و گیربکس خودروها شرکت نمایید.آشنایی با بخش فنی خودرو کار را برای آموزش کارشناسی خودرو به صورت حرفه ای تسهیل می کند.

البته این بدین معنا نیست که در دوره ی آموزشی مبحث فنی آموزش داده نمی شود.در دوره آموزشی بیشتر به مرور ایرادات پرداخته می شود و معرفی و نحوه ی کار هر بخش دوره را بسیار طولانی می کند.به همین دلیل توصیه میشود داوطلب به جهت آموزش بهتر با مبانی خودرو آشنا باشد.

 

آموزش کارشناسی خودرو

سرفصل های آموزش کارشناسی خودرو

از آنجا که کارشناسی یک خودرو هم از نظر بدنه و هم فنی باید بررسی گردد،در دوره ی آموزش کارشناسی خودرو تمام مواردی که در زیر آورده شده آموزش داده می شود.

همچنین پس از پایان دوره فایل هایی به صورت پی دی اف و ویدئو در اختیار داوطلب قرار می گیرد که می تواند از آنها در جهت یادگیری بهتر کمک بگیرد.در صورت نیاز داوطلب به راهنمایی و مشاوره پس از پایان دوره همواره می تواند با پشتیبانی شرکت تماس بگیرد.

مواردی که در دوره آموزش داده می شوند به شرح زیر است:

 • شناخت انواع رنگ خودرو
 • نحوه ی رنگ شدن خودرو در کارخانه
 • ضخامت رنگ خودروهای مختلف(یک لایه،دوپوششه،چند لایه و…)
 • شناخت محل شماره ی شاسی خودروها و آنالیز آن(VIN CODE)
 • نحوه ی تشخیص ضربات قسمت های حساس بدنه(سقف،ستون و شاسی)
 • نحوه ی بررسی اصالت اتاق،شاسی،قطعات بدنه و موتور
 • اصول تشخیص قطعات تعویضی بدنه
 • تشخیص ایرادات فنی عمده مثل روغن سوزی
 • بررسی سلامت موتور و گیربکس و ایرادات شایع
 • نحوه ی کار با دیاگ و خواندن کدهای خطا و پارامترها
 • کیلومتر کارکرد خودرو و راه تشخیص صحت آن
 • تست رانندگی
 • سیستم تعلیق،جلوبندی و ایرادات شایع
 • سیستم انتقال دور و گشتاور مثل دیفرانسیل،پلوس ها و….

 

آموزش کارشناسی خودرو توسط چه کسی انجام می گیرد؟

یقینا کارشناسی خودرو باید توسط کسی آموزش داده شود که خودش مسلط به خودرو و با تجربه باشد.در دوره های ما آموزش توسط کارشناس فنی مکانیک خودرو که دارای مدرک لیسانس دانشگاه فنی می باشد انجام می شود.

آموزش دهنده ی ما ، پس از کار چند ساله در زمینه ی کارشناسی بدنه و فنی خودرو،تجربیات بسیاری کسب کرده که انتقال این تجربیات به نوآموز می تواند بسیار مفید باشد.

کارشناسی بدنه و رنگ خودرو

بدنه ی خودرو آسیب پذیرترین بخش خودرو است که در صورت برخورد به چیزی معیوب می شود و نیاز به تعمیر پیدا می کند.همچنین تمام زیبایی ظاهری خودرو به وضعیت بدنه ارتباط پیدا می کند.هرگونه رنگ شدگی مجدد بدنه خودرو یا سابقه ی تصادف آن بر قیمت خودرو تاثیر می گذارد.

کارشناسی بدنه و رنگ خودرو پیش از خرید یکی از ضرورت هاست.بررسی این که قطعات بدنه خودرو تعویضی نباشند،رنگ شدگی مجدد نداشته باشند،خودرو سابقه ی تصادف سنگین نداشته باشد و شاسی خودرو سالم باشد.در فرآیند کارشناسی خودرو تمام این موارد بررسی می گردد.

در دوره ی آموزش کارشناسی خودرو موارد زیر در مورد بررسی رنگ و بدنه آموزش داده می شود:

 • بررسی اصالت قطعات بدنه
 • تشخیص رنگ شدگی قطعات بدنه
 • آشنایی با موم کاری های بدنه 
 • بررسی پلمپ های قطعات
 • نحوه ی تشخیص اتاق تعویض شده
 • راههای تشخیص اتاق دوتکه
 • بررسی و تشخیص پوسته ی سقف تعویضی
 • ضخامت رنگ خودروهای مختلف
 • آشنایی با انواع رنگ متالیک،روغنی،دوپوششه و…

 

آموزش کارشناسی خودرو

آموزش کار با دستگاه الکومتر در دوره ی آموزش کارشناسی خودرو

الکومتر یا ضخامت سنج دستگاهی ست که ضخامت رنگ بدنه ی خودرو را اندازه گیری می کند.بدین صورت که کارشناس با کمک گیری ازین دستگاه می تواند متوجه تغییرات رنگ بدنه ی خودرو گردد.

ضخامت سنج دقت بسیار بالایی دارد و ضریب خطای آن بسیار پایین است.معمولا ضخامت رنگ سراسر قطعات بیرونی خودرو که با چشم دیده می شوند یکسان است.مگر اسثنائی در بعضی خودروها وجود داشته باشد.

کار کردن با دستگاه الکومتر سخت نیست فقط نیاز است که از سلامت و کالیبره بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.همچنین دستگاه الکومتر قطعات تعویضی استوک یا فابریک را تشخیص نمیدهد.و این تشخیص بر عهده ی کارشناس است که با تجربیات خود متوجه این تغییرات شود.

در دوره ی آموزشی به بررسی ضخامت رنگ خودروهای مختلف داخلی و خارجی با جنس های مختلف آهن،آلومینیوم و فایبرگلس پرداخته می شود.همچنین ضخامت رنگ قسمت های بیرونی و داخلی خودروها مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

آموزش کارشناسی خودرو

آموزش کار با دستگاه دیاگ

دیاگ دستگاهی ست که از آن برای عیب یابی قسمت های مختلف برقی خودرو استفاده می شود.همچنین کارهای دیگری همچون کنترل پارامترهای زنده ی موتور و گیربکس استفاده نمود.و یا برای کالیبره کردن و ریست کردن استفاده نمود.کدهای خطا استاندارد شده اند که منبع کدهای خطای استاندارد و پارامترهای استاندارد نیز به داوطلبان معرفی میگردد.

کار مهم دیگری که می توان به کمک دیاگ انجام داد این است که کیلومتر طی شده را مورد بررسی قرار داد.یا از آن برای سلامت کیسه های هوا کمک گرفت.

خودروهایی که تصادف شدید می کنند کیسه هوای آنها عمل می کند.اما بسیاری حاضر نمی شوند برای جمع کردن مجددآن هزینه کنند.این وظیفه ی یک کارشناس است که به خریدار بگوید که آیا کیسه ی هوای خودرو در سرجایش هست یا خیر!

ازین دست موارد و ایرادات بسیار زیادند که در کارشناسی فنی خودرو با آن مواجه شده ایم.در دوره ی آموزشی این تجربیات را به داوطلب آموزش می دهیم که می تواند بسیار مفید وارزشمند باشد.

همچنین انواع دیاگ های خارجی و داخلی با قیمت های مختلف را معرفی می کنیم.و می گوییم که کدام دیاگ ها می توانند برای کارشناس مفید و کارا باشند.

آموزش کارشناسی خودرو

آموزش بررسی ایرادات فنی موتور و گیربکس

مهم ترین بخش کارشناسی خودرو،بررسی سلامت موتور و گیربکس خودرو می باشد.بررسی سرسیلندر،بلوک سیلندر،کارتل روغن،سیستم خنک کاری،گیربکس اتوماتیک و دنده ای در حالت سکون و حرکت.

نحوه ی بررسی ایرادات شایعی که در موتور و گیربکس خودروها وجود دارند و می توانند موجب هزینه برای مالک خودرو شوند به کارآموزان آموزش داده می شوند.

مواردی که در بخش کارشناسی موتور و گیربکس آموزش داده می شود:

 • دود خروجی اگزوز در حالت گرم و سرد موتور
 • بررسی نشتی های روغن
 • سلامت سیستم خنک کاری مثل رادیاتور،شلنگ های رابط و…
 • بررسی کمپرس سیلندرها
 • سروصدای ناهنجار ناشی از درگیری قطعات
 • بررسی نوسان دور درجای موتور
 • دمای آب پشت آمپر
 • سیستم محرک سوپاپ
 • تسمه ها و فولی ها
 • نحوه ی جا رفتن دنده های گیربکس
 • و ده ها آیتم دیگر….

 

آموزش کارشناسی خودرو

آموزش تست رانندگی و بررسی ایرادات فنی خودرو در هنگام حرکت

یک بخش بسیار مهم از فرآیند کارشناسی فنی خودرو تست درایو است که به آن تست رانندگی یا تست جاده نیز می گویند.کارشناس از کارکردن خودرو در حالت درجا می تواند متوجه یک سری ایرادات شود اما بسیار ایرادات دیگری نیز وجود دارند که فقط در حالت حرکت خودرو نمایان می شوند.

در صورتی که شرایط مساعد باشد مثلا ترافیک در خیابان نباشد کارشناس می تواند تست رانندگی را انجام دهد و از سلامت خودرو در حالت حرکت اطمینان حاصل کند.مواردی که در تست درایو بررسی می شود و به کارآموز آموزش داده می شود موارد زیر است:

 1. شتاب گیری اولیه خودرو
 2. میزان روان بودن پدال های خودرو
 3. عملکرد سیستم ترمز
 4. میزان بودن فرمان و سفت بودن آن
 5. وضعیت دسته دنده و مکانیزم محرک دنده ها
 6. بررسی صداهای ناهنجار در حرکت
 7. عملکرد مکانیزم کلاچ و دیسک
 8. بررسی تقه های گیربکس اتوماتیک
 9. عملکرد پلوس و سرپلوس ها و بلبرینگ چرخ
 10. کوبش کمک فنرها و بررسی سلامت آنها
 11. بررسی مقادیر پشت آمپر در حرکت
 12. وضعیت سیستم جلوبندی
 13. تست آپشن هایی که در حرکت فعال می شوند

گواهی کارشناسی خودرو

ارائه ی گواهی پایان دوره ی آموزش کارشناسی خودرو

پس از پایان دوره آموزشی گواهی شرکت در دوره ی بدنه و فنی خودرو ارائه می گردد.

این گواهی برای اخذ جواز کسب یا بعنوان رزومه ی کاری ضروری است.

پس از اینکه کارآموز تمامی سرفصل های اشاره شده را به پایان رساند گواهی را دریافت می کند.

اما باید یادآور شویم تنها شرکت در یک دوره آموزشی کارآزموده و یا هر مرکز آموزش دیگر و دریافت مدرک دلیل بر حرفه ای بودن کارآموز نمی شود.

کارآموز باید پس از پایان دوره دست به کار شود و از خودروهای اطرافیان خود استفاده کند تا با تکرار و مشاهده ی خودروهای مختلف تجربه کسب نماید.

هر چه خودروی بیشتری توسط کارشناس بررسی گردد به تجربیات کارشناس افزوده می شود و با گذشت سالیان تبدیل به یک کارشناس خبره می گردد.

ارائه ی پشتیبانی بی قید و شرط به کارآموزان پس از پایان دوره

ممکن است کارآموزان پس از پایان دوره آموزش کارشناسی خودرو نیاز به راهنما داشته باشند.

این به دلیل تازه کار بودن کارشناس امری طبیعی است.ممکن است سوالی برای کارشناس پیش بیاید که برای اولین بار با آن مواجه شده است.

ما این نیاز کارآموزان را برطرف می کنیم و با رائه پشتیبانی تمام وقت تلفنی و یا آنلاین پاسخگو سوالاتشان خواهیم بود.

این پشتیبانی می تواند در زمینه ی بدنه و یا فنی خودرو باشد.

ایجاد اشتغال و درآمدزایی

ما این تضمین را می دهیم که پس از پایان دوره،در صورت تمایل داوطلب برایش اشتغال ایجاد نماییم تا بتواند کسب درآمد کند.در تمام شهرهای ایران خرید و فروش خودرو به صورت روتین وجود دارد و نیاز به کارشناس خودرو ضروری است.

ما روزانه دهها تماس از بخش های مختلف کشور داریم و می توانیم تماس های های ورودی را به هر کارشناس در محل سکونتش ارجاع دهیم.همچنین کارشناس خودرو می تواند در بخش مشاوره برای کسانی که می خواهند خودرو خریداری نمایند فعالیت کند.

 

پر بازدید ترین پست ها:

قیمت کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو در محل
کارشناسی خودرو دست دوم
کارشناسی رنگ و بدنه خودرو
کارشناسی قیمت خودرو
کارشناسی خودرو کارکرده
هزینه کارشناسی خودرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست